Східні приправи

Східні приправи

Прянощі невід’ємна частина нашого життя. Вони надають яскравого відтінку нашим буденним стравам. Саме завдяки їм, ми маємо таку різноманітність у світовій кухні. Більша частина всіх спецій належать східним країнам. Із цих країн пішла культура вживання та поєднання різних смаків. Територія Європи також багата на різні прянощі, але східні приправи мають сильніші смакові властивості.

Використовувати різні добавки до їжі почали ще первісні люди, з розвитком людства ця традиція розвивалася дуже стрімко. У стародавньому світі у східних країнах прянощі мали не лише смакові властивості. Через жаркий клімат продукти швидко псувалися, їсти їх було небезпечно для життя. А прянощі допомагали довше їм зберігатися. Також допомагали шлунку швидше перетравлювати важкі страви і вберігали від отруєння.

Завдяки спеціям східні країни мали великий вплив на всю Європу. Тривалий час араби контролювали всю торгівлю даним продуктом. У Європейських країнах вони мали велику цінність і використовувалися в якості грошей. Щоб отримати «східні скарби» собі, європейці відправлялися в далекі плавання. Штурмом брали схід, завойовували їхні території, щоб тільки отримати такі бажані «скарби».

Східні приправи

У наші часи східні приправи також мають свою цінність. Хоч ціна на них у багато разів зменшилася, але вони отримали визнання в іншому. Стали головним доповнення у будь-яких стравах. Завдяки їх використання відомі кулінари і отримують своє всесвітнє визнання, а ресторани популярність.

Крім цього їх активно використовують не тільки в кулінарії. Завдяки своїм корисним властивостям стали необхідними в медицині та в косметології. Адже містять у своєму складі велику кількість вітамінів та мінералів. Зміцнюють імунітет, покращують роботу нервової системи, кишково-шлункового тракту, серцево-судинної системи. Покращують стан шкіри, волосся та нігтів.

Виключити із свого раціону приправи просто не можливо. Вони не несуть ніякої шкоди на відміну від солі. Тому не рідко ті хто перестає підсолювати свої страви, починають більше додавати прянощів. Це чудова альтернатива, адже саме вони додають стравам смак, до того ж найрізноманітніший. За їх допомогою можна отримати солодкий, пряний, гострий і навіть солонуватий присмак. Тому купуючи східні приправи, Ви робите подарунок власним смаковим рецепторам і покращуєте настрій на весь день.

Найпопулярніші східні приправи

Серед приправ східної кухні не існує непопулярних, всі вони однаково використовують в кулінарії. Але деякі із них застосовують виключно в даних країнах і не продаються у всьому світі. Серед всього їх різноманіття найбільш впізнаваними є наступні:

  • Асафетида – її виготовляють зі смоли однойменної рослини, яка росте переважно в Афганістані та Ірані. Підходить до овочів у супах, закусках та салатах та гарнірах. За смаковими властивостями схожа на часник та цибулю. Приправляти нею варто вже під кінець приготування, щоб вона не втратила свій аромат.
  • Фенхель – завдяки своєму солодкому присмаку відмінно поєднується з овочами, м’ясом та із кондитерськими виробами.
  • Материнка – неймовірно ароматна пряність. Входить до складу багатьох сумішей. Гарно відтіняє смак м’яса, курки, риби. Підходить для приготування ковбасних виробів та паштетів.
  • Шафран – найдорожча пряність у світі. Свою ціну отримала через те, що її процес отримання дуже складний. Її виготовляють із рилець крокусу вручну. А крім цього, крокус цвіте всього два три дні, й рильця потрібно зібрати в перший день, ще до сходу сонця. Але ці всі старання варті того, адже він має неймовірно солодко-квітковий смак та аромат.
  • Кардамон – має незвичний аромат й освіжаючо-солодкий смак. Найчастіше використовується для випічки, кондитерських виробів та напоїв. Але в деяких країнах його додають під час консервації.
  • Естрагон – вирізняється своїм гострувато-освіжаючим смаком та яскравим запахом. Додається до різних супів та вареної риби.
  • Чебрець – пряна, трішки схожа за смаковими властивостями на чорний перець. Підходить для супів та свинини.
  • Аніс – обов’язковий інгредієнт під час приготування східних страв, наприклад плову. Добре поєднується з різними видами м’яса, а також його іноді додають до десертів.
  • Барбарис – кисло-солодка ягода. Додається у сушеному вигляді до різних каш та гарнірів. На його основі можна робити смачний соус та маринад.
  • Мускатний горіх – має яскравий тонкий аромат. Додає страві легкої пікантності, стане чудовим доповненням до будь-чого, навіть десерту.
  • Зіра – має теплий ніжний запах і гострий присмак. Підходить до курки та баранини, риби, гарнірів. На його основі виходять смачні соуси.

Гостра східна приправа

У даних країнах обожнюють готувати пікантні суміші приправ. Однією з таких є карі. Це традиційна приправа Індії, яка популярно у всьому світі. До її складу входять імбир, куркума, кориця, гвоздика, пажитник, гірчиця, кардамон, кмин, кайєннський та ямайський перець, а також білий і чорний перець. Т-плюс масала унікальна суміш яку використовують для приготування напоїв. До неї входять такі інгредієнти як бадьян, аніс, чорний перець, кардамон, кориця, гвоздика. Вона має чудовий зігріваючий ефект, її можна поєднувати із чаєм, кавою та молоком.

Суха аджика широко використовується в Абхазії та Грузії. Готується на основі перцю чилі, коріандру, часнику, хмелі-сунелі, пажитнику. Підходить для приготування м’ясних страв та овочів, іноді додається до плову. Гарам масала ще одна дуже гостра східна приправа до якої входять перець чилі та чорний, лавровий лист, гвоздика, фенхель, кумин, кардамон та коріандр. Найчастіше її додають до страв із квасолі та гороху, овочів та салатів.

Червона східна приправа

Популярною червоною східною приправою є сумах. Він має кислуватий смак з легким терпким післясмаком. Виготовляють його із рослини яка в народі має назву «оцтове дерево». У своєму складі він містить велику кількість корисних речовин, які приносять користь організму людини. Він широко використовується в медицині.

Завдяки своїм властивостям з легкістю може замінити лимон. Його додають до риби, м’яса, курки. Добре підходить до овочів, рису та кус-кусу. Він чудово поєднується з великою кількістю спецій. Його в цих країнах також цінують через те, що він зберігає свіжість продуктів тривалий час. Через це його часто додають під час консервування.

Де можна купити східні приправи в Україні?

Купити східні приправи в Україні не проблема, а знайти якісні це вже нелегке завдання. Багато фірм завозять товар низької якості, а потім приховують їх смак за різними добавками. Виробник спецій ТМ Dr. Igel використовує лише якісну та перевірену сировину. До готової продукції не додає жодних підсилювачів смаку, і має всі сертифікати якості. Купити східні приправи від ТМ Dr. Igel Ви можете на офіційному сайті компанії.

Східні приправи оптом

Також компанія ТМ Dr. Igel займається оптовими продажами. Ви можете зробити замовлення на східні приправи оптом в інтернет магазині або по телефону у менеджера з оптової торгівлі. Для великих замовлень розроблена система знижок та є додаткові бонуси.



СКИДКА: -17%
Кріп ТМ Dr. Igel 250г
Кріп ТМ Dr. Igel 250г
Походження сировини: Єгипет
132 ₴ 110 ₴
СКИДКА: -23%
Приправа Кріп ТМ Dr. Igel 100г
Приправа Кріп ТМ Dr. Igel 100г
Походження сировини: Єгипет
13 ₴ 10 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Приправа Кріп ТМ Dr. Igel 10г
Приправа Кріп ТМ Dr. Igel 10г
Походження сировини: Єгипет
12 ₴ 10 ₴
СКИДКА: -20%
Приправа Кріп ТМ Dr. Igel 500г
Приправа Кріп ТМ Dr. Igel 500г
Походження сировини: Єгипет
103 ₴ 82 ₴
СКИДКА: -20%
Приправа східна (маракеш) ТМ Dr. Igel 45г (млин)
Приправа східна (маракеш) ТМ Dr. Igel 45г (млин)
Походження сировини: Україна
1
104 ₴ 83 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Приправа хмелі-сунелі ТМ Dr. Igel 15г
Приправа хмелі-сунелі ТМ Dr. Igel 15г
Походження сировини: Україна
2
12 ₴ 10 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Сумах ТМ Dr. Igel 180г (банка)
Сумах ТМ Dr. Igel 180г (банка)
Походження сировини: Туреччина
240 ₴ 200 ₴
Показано від 1 до 7 з 7 (всього сторінок: 1)