Приправи до чаю

Приправи до чаю

Вживання чаю щодня в більшості країн світу є традицією, а в деяких навіть ритуалом. У нашій країні за чашкою чаю часто збираються рідні або друзі, щоб в приємній обстановці поговорити. Воно актуальне в будь-який час року, в холодну погоду добре зігріває наш організм зсередини, а в жарку навпаки може додати прохолоди. Цей універсальний напій настільки вже став буденним, що багато людей навіть перестали отримувати повне задоволення від його вживання. Щоб урізноманітнити даний напій і додати в нього нових смакових ноток слід використовувати приправи до чаю.

Культура споживання чаю бере свій початок ще з Стародавнього Китаю. Саме тоді китайський імператор відправився на прогулянку в гори, вирішивши відпочити, зупинився у запашного дерева. Поривом вітру з нього впали листя і випадково потрапили імператору в окріп. Спробувавши ароматної зелені воду він здивувався її смаку. Вона йому дуже сподобалася, адже мала незвичайний смак і додала йому сил енергії. Після цього випадку чай почали використовувати в лікувальних цілях. Але через деякий час він став традиційним повсякденним напоєм в Китаї.

В Європу чай з Китаю почали завозити купці з Німеччини та Голландії в сімнадцятому столітті. Але він не сильно сподобався європейцям, вони вважали за краще кави. Його активно почали вживати тільки в Англії, згодом стали їм торгувати. Королівська родина, завдяки своєму прикладу, почала моду на вживання даного напою. Чаювання стало традицією в європейської аристократії. У деяких країнах, в тому числі і в Англії, став чудовою альтернативою пиву. Адже він теж чудово освіжає, і на відміну від пива, добре бадьорить і від нього не можна сп'яніти.

Приправи до чаю

Додавати приправи до чаю почали в Стародавній Індії, саме там культура споживання спецій була найбільш розвинена. У кожному індійському регіоні був власний рецепт чаю зі спеціями. В європейських країнах такий унікальний напій не отримав популярності, адже його ціна була неймовірно великий. У той часи чай і спеції коштували як золото, тому такий розкішний напій не могли собі дозволити навіть заможні сім'ї.

Лише після того як Англія захопила частину Індії до традиційного англійського чаю почали додавати спеції. Згодом цю традицію перейняли й інші країни Європи і Америки, але великої популярності даний напій так і не отримав.

Спеції до чаю додають не тільки новий смак і аромат, але і роблять його більш корисним. Вони додають до нього велику кількість мікроелементів і вітамінів, які так необхідні для нормального функціонування нашого організму. Зміцнюють імунітет, захищають від вірусів і бактерій.

Які приправи додають в чай?

Багато людей вважають, що до чаю можна додавати лише кілька найменувань спецій. Але це зовсім не так. До чаю можна додавати велику кількість різноманітних спецій і трав, деякі з них можуть здатися Вам навіть несумісні. Але спробувавши навіть несподівані поєднання, Ви зможете знайти кращий смак для себе. Так що до чаю найкраще підходять:

  • Куркума - відома всім як природний барвник, але крім кольору вона ще пряно-квітковий смак схожий на шафран. Чай з куркумою зменшує біль в суглобах і знімає запальний процес. Також даний напій допомагає скинути зайву вагу. Але потрібно пам'ятати, якщо ви хочете вживати цей напій є на регулярній основі варто спершу проконсультуватися у лікаря.
  • Імбир - пікантна до смаку приправа, яка в чаї є чудовою альтернативою лимона. Він має зігріваючий ефект, чудово допомагає зігрітися в холодну пору року. Також імбир нормалізує роботу кровоносної системи і шлунково-кишковий тракт.
  • Кардамон - має інтенсивний аромат, схожий на свіжу випічку. Допомагає при лікуванні застуди та зміцнює імунітет. Також кардамон допомагає швидше вилікувати запалення горла. До чаю краще додавати зелені зерна кардамону, вони мають не такий сильний аромат і переб'ють оригінальний смак чаю.
  • Ваніль - має насичений квітковий аромат і приємний солодкуватий смак. Це одна з небагатьох спецій активно додають до чаю. Завдяки своїм властивостям ваніль допомагає нормалізувати травлення.
  • Кріп - має яскравий свіжий аромат і смак. Чай з кропом виводить з організму токсини, нормалізує роботу шлунка і допомагає скинути зайву вагу. До напою можна додавати сушений кріп або його зерна.
  • Аніс - має насичений освіжаючий аромат і солодкуватий смак. Використовується для лікування застуди, володіє хорошим відхаркувальний ефект. Добре поєднується з чаєм зі смаком яблука.
  • Коріандр - має насичений незвичайний смак. Він це зерна кінзи, тому якщо Вам подобається смак даної прянощі в інших стравах, тоді і сподобається і смак в напої. Він добре пробуджує апетит, тому чай з цієї спицею краще пити до їжі.
  • Жасмин - додає чаю неймовірний квітковий аромат. Чашка чаю з жасмином вранці підніме настрій на весь день.
  • Ягоди годжі - мають яскраво виражений солодкий смак. Дана спеція в чаї зможе повноцінно замінити цукор. Також вона багата на велику кількість вітамінів і в своєму складі містить набагато більше аскорбінової кислоти, ніж у цитрусових.
  • Бадьян - має насичений смак і аромат, тому його слід додавати в чай тільки під час заварювання, а потім витягнути. У напої добре поєднується з кардамоном і корицею.
  • Каррі - суміш, до складу якої входять традиційні індійські спеції. Вона має пікантний смак і аромат. Додавши каррі до чаю можна уповільнити процес старіння організму. Також дана приправа покращує роботу печінки.
  • Селера - має гіркуватий смак і специфічний аромат. Хоча, дана спеція подобається не всім, але чай з селерою дуже корисний для нашого організму. Вона зменшує набряки, виводить токсини, а також запобігає захворюванням нирок. Пити чай з селерою потрібно не частіше одного разу на тиждень
  • Часник - має яскравий незвичайний аромат і пікантний смак. Чай з додаванням часнику зміцнює імунітет, вбиває віруси і бактерії. Щоб нейтралізувати його специфічний аромат до чаю варто додати ще імбир або корицю.
  • Кориця - дану спецію часто використовують для приготування чаю, особливо в холодну пору року. Вона надає напою п'янкий аромат і солодкувато-пікантний смак.
  • Базилік - збагатить чай яскравим трав'янистих ароматом і трохи пікантним смаком. Даний напій краще вживати після вечері, він допоможе швидше перетравлюватися їжі.
  • Фенхель - відрізняється легким солодкуватим смаком і легким ароматом. За допомогою чаю з фенхелем можна поліпшити апетит.
  • Перець - для цінителів пікантних смаків до чаю можна додати чорний, запашний і навіть червоний перець. До заварки краще додавати перець горошком, таким чином можна з легкістю контролювати гостроту в напої.

Всі перераховані вище спеції і трави слід додавати в невеликій кількості і тільки відповідно до Вашого смаку.

Склад приправи для чаю

Склад приправи до чаю може бути різним, все залежить від рецепта, який Ви хочете приготувати. До традиційного індійського чаю масала входять такі спеції як перець чорний і запашний, зелений кардамон, кориця, фенхель, гвоздика, імбир, аніс, бадьян, мускатний горіх. Для приготування кашмірського чаю Вам потрібен кардамон, кориця і шафран.

Щоб в холодну пору року добре зігрітися потрібно додати до чаю такі спеції: імбир, гвоздику, червоний перець, кардамон, корицю, коріандр. Смак фруктового чаю прекрасно доповнять кориця, ваніль, гвоздика і коріандр. Цитрусовий чай можна доповнити за допомогою імбиру, кориці, жасмину.

Якщо ви любите пити чай з молоком тоді такі переліки спецій для вас. Для приготування пряного чаю латте потрібно додати корицю, кардамон, імбир, гвоздику, мускатний горіх і чорний перець. А в основі коломацьго чаю з молоком лежать такі спеції як бадан, чорний перець, аїр, лавровий лист, дягель і мускатний горіх.

Набір прянощів для ідеального чаю

Для того щоб у Вас вийшов дійсно смачний чай, набір спецій потрібно підбирати відповідно до різновидом чаю. Адже не всі спеції які підходять до чорного чаю, будуть добре смакувати в зеленому. Взагалі до зеленого чаю не варто додавати насичені по аромату спеції. Адже він має більш легкий, нейтральний смак і аромат. Кращим варіантом для приготування зеленого чаю стане м'ята, імбир, меліса, жасмин, фенхель, ягоди годжі.

А ось до чорного чаю можна додавати різні яскраві за смаком і ароматом прянощів. Вони добре підкреслять оригінальний смак чаю. Як добавки до чорного чаю можна використовувати базилік, часник, куркуму, бадьян, селера, лавровий лист, перець, карі, ваніль, кардамон. До фруктовому чаю чудово підійдуть гвоздика, кориця, аніс і бадьян.

Що додають в чай для аромату?

Сам по собі чай не має яскравого аромату, його отримати можна тільки за допомогою прянощів. Це можуть бути ароматні трави, такі як м'ята, меліса, жасмин, календула, лаванда, липа, материнка. Також можна використовувати ароматні спеції, це може бути імбир, кориця, аніс, ваніль, кардамон, бадьян. В якості ароматизатора можна ще використовувати сушені цитрусові, обліпиху, сушену шипшину.

Купити приправу для чаю оптом

Купити приправу для чаю оптом можна в інтернет магазині спецій ТМ Dr. Igel за зниженою ціною. Замовлення доставляються зручною для вас службою доставки до Одеси, Дніпра, Львова, Харкова та інших міст України. Самостійно забрати замовлення можна в місті Київ.



ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 1000г
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 1000г
Походження сировини: Індонезія
206 ₴ 164 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 100г
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 100г
Походження сировини: Індонезія
25 ₴ 20 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 10кг
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 10кг
Походження сировини: Індонезія
1840 ₴ 1476 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 25кг
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 25кг
Походження сировини: Індонезія
4100 ₴ 3280 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 500г
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 500г
Походження сировини: Індонезія
109 ₴ 87 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 5кг
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 5кг
Походження сировини: Індонезія
970 ₴ 779 ₴
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 10 кг
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 10 кг
Походження сировини: Україна
889 ₴ 711 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 1000г
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 1000г
Походження сировини: Україна
2
99 ₴ 79 ₴
СКИДКА: -17%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 100г
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 100г
Походження сировини: Україна
1
12 ₴ 10 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 10г
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 10г
Походження сировини: Україна
3
6 ₴ 5 ₴
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 25 кг
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 25 кг
Походження сировини: Україна
1976 ₴ 1580 ₴
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 5 кг
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 5 кг
Походження сировини: Україна
470 ₴ 375 ₴
СКИДКА: -21%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 500г
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 500г
Походження сировини: Україна
1
56 ₴ 44 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 100 г
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 100 г
Походження сировини: Китай
2
30 ₴ 25 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -25%
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 20 г
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 20 г
Походження сировини: Китай
2
8 ₴ 6 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г
Походження сировини: Китай
8
54 ₴ 45 ₴
СКИДКА: -10%
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г упаковка 18 шт
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г упаковка 18 шт
Походження сировини: Китай
800 ₴ 720 ₴
Показано від 1 до 17 з 17 (всього сторінок: 1)