Приправи для кави

Приправи для кави

«Ранок починається з кави» - ця фраза стала девізом майже кожного українця. Даний напій допомагає збадьоритися перед початком нового дня, саме завдяки цьому ефекту кава так припала до душі багатьом. Але це не єдина її перевага. За допомогою ароматної кави можна з легкістю зігрітися в холодну пору року. На чашечку даного напою завжди запрошують, щоб провести приємну бесіду. Також вона є чудовим завершальним елементом смачного обіду або вечері. А щоб урізноманітнити її смак і додати до неї нових ароматних ноток, можна використати приправи до кави.

Про чудодійний ефект кави знали ще в стародавні часи. За легендою вперше кавові зерна були знайдені на території Ефіопії. Саме там одного разу пастух помітив, що кози, яких він випасав, стають дуже енергійними та дивно себе поводять. Згодом він знайшов зерна які кози почали їсти і відніс їх у місцевий монастир. Там монахи заварили з них напій і відчули прилив енергії й сили. Ці зерна почали використовувати в лікувальних цілях. Напій із зелених зерен кави почали давати худобі і ослаблим людям.

Через деякий час зелені зерна кави почали сушити на сонці, завдяки цьому напій виходив більш насиченим. Згодом їх почали смажити на багатті, так і з’явився вже оригінальний рецепт кави. Її почали продавати до Ефіопії і Єгипту, де кава замінила людям алкогольні напої, які забороняла релігія. Завдяки арабським купцям кава поширилася по країнах Сходу та Європи.

Приправи для кави

Першими приправу до кави почали додавати у Східних країнах. Кава у них на ті часи коштували не дорого і вони були єдиними торговцями спецій. Саме завдяки цьому вони почали поєднувати каву зі спеціями. Але в Європі дана традиція не отримала такої ж популярності, адже ті спеції які додавали араби були дуже насиченими і перебивали оригінальний смак кави.

Але араби не дарма пили каву зі спеціями, адже вони мають не лише смакові властивості, а й лікувальні. Вони чудово зігрівають організм людини, борються з вірусами і бактеріями. Також вони покращують травлення, а головне нейтралізують шкідливу дію кофеїну на організм людини та підсилюють його корисні властивості.

Приправи для кави, можна використовувати кожного дня. Комбінуючи їх між собою, Ви отримаєте неочікувані смаки та аромати, які кожного разу будуть розкриватися різними нотками.

Які приправи додають до кави?

Існує хибна думка, що до кави можна додавати лише три або чотири різновидів спецій. Насправді їх перелік значно ширший, кожна із них здатна перетворити буденний напій на смакову феєрію. Деякі із перерахованих нижче позицій можуть здивувати вас, а кожен із них вартий Вашої уваги. Отже, які приправи додають до кави?

До даного напою найкраще підходять такі спеції трави:

  • Аніс – до кави варто додавати зелений аніс. Він має яскравий солодкувато-пряний аромат. Має корисні властивості для організму людини, допомагає відхаркуватися, тому його варто додавати до кави під час простуди. Добре поєднується з кардамоном.
  • Бадьян – його рідко додають до кави, але це велика помилка. Він має яскравий незвичний смак і аромат, який чудово поєднується з даним напоєм. Бадьян має заспокійливий ефект, допомагає в лікуванні запалення горла, завдяки йому можна швидше повернути втрачений голос. До кави варто додавати лише декілька зернинок.
  • Ваніль – одна з найдорожчих спецій світі. Вона має п’янкий квітковий аромат і солодкуватий смак. В поєднанні із кавою дарує гармонію організму, заспокоює нервову систему та нормалізує сон. Добре поєднується з корицею. Краще вживати каву з ваніллю ранком.
  • Гвоздика – має приторний аромат і солодкий смак з пікантним післясмаком. Завдяки ефірним оліям, що містяться у гвоздиці, вона нейтралізує шкідливі властивості кофеїну. Також покращую роботу мозку та кровоносної системи. Найкраще пити каву з гвоздикою взимку, щоб вберегти свій організм від простуди.
  • Імбир – розповсюджена для нашої країни спеції. Він має пікантний смак та аромат. Має гарний зігріваючий ефект, втамовує головний біль, та спазми. Додає сили та енергії, нормалізує роботу кишково-шлункового тракту. Кава з імбиром має менше шкідливий вплив на наш організм.
  • Кардамон – він вважається «королем спецій», має пікантно-солодкий смак. Кардамон є обов’язковим інгредієнтом в каві бідуїнів. Саме кардамон є однією з найпопулярніших спецій до кави. Він має антисептичні властивості, зміцнює імунітет, покращує апетит. Зелений кардамон варто додавати до холодної кави в жарку погоду, адже він має освіжаючі властивості. А чорний кардамон, навпаки, добре зігріває організм.
  • Кориця – має насичений аромат і гіркувато-солодкий сам. Ідеально доповнює кислуватий смак арабіки. Кориця знижує рівень цукру в крові і вагу, завдяки цьому ефекту її можна додавати до кави людям, які слідкують за власною фігурою. Також вона покращує роботу нервової системи і додає гарного настрою.
  • Лавровий лист – його часто використовують для приготування основних страв, але зовсім рідко до напоїв. Але кава з лавровим листом користується популярністю в Америці. Таке поєднання має найкріпший смак і добре тонізує організм. До напою його можна додавати і меленим, і листя, але через пару хвилин листки варто дістати, щоб кава не була сильно гіркою.
  • Мускатний горіх – має гіркуватий, навіть трішки приторний смак, і насичений п’янкий аромат. Мускатний горіх залишає після себе яскравий незвичний після смак. Добре тонізує організм, покращує мозкову активність і пам'ять. До кави його варто додавати в невеликій кількості.
  • М’ята – хоч вона і має неймовірно насичений аромат, але з кавою чудово поєднується. Завдяки м’яті організм приходить в тонус без зайвого стресу.
  • Перець чорний – має яскравий пікантний смак і аромат. Саме його одним із перших почали додавати до кави. Чорний перець підсилює дію кофеїну, що допомагає швидше збадьоритися. Також він покращує обмін речовин в організмі і виводить токсини.
  • Перець червоний – додає каві гострий смак, але не перебиває йог повністю. У каві добре поєднується з корицею.
  • Сіль – її додають для приготування будь-яких страв, і кава не залишилася в стороні. Сіль добре відтіняє оригінальний смак кави, додаючи їй невеличкої інтриги. До напою її варто починати додавати в невеликій кількості.
  • Часник – про додавання часник до кави ходять легенди. Ніхто напевно не знає хто першим почав додавати його до напою. Але це доволі цікаве поєднання. Не дивлячись на яскравий аромат часнику він не перебиває каву, а навпаки добре її доповнює.
  • Шафран – додає каві медовий смак і квітковий аромат. Дана спеція у собі містить велику кількість корисних вітамінів та мікроелементів.

Наведені вище спеції і трави дозволять насолоджуватися різними смаками кави кожного дня. Не бійтеся експериментувати, завдяки цьому Ви зможете знайти свій улюблений смак.

Склад приправи для кави

Єдиного універсального складу приправи для кави немає. Потрібно підбирати індивідуально спеції відповідно до Вашого смаку і рецепту. У світі існує велика кількість різноманітних варіантів приготування кави із спеціями. Всі вони унікальні і по своєму цікаві. Популярним рецептом є кава по-марокканські, для її приготування потрібні імбир, кардамон і кориця. Даний напій виходить неймовірно ароматним і пряним на смак.

Також користується великою популярністю серед поціновувачів кава по-туніски. В напій додають такі спеції як гвоздика, кориця і кардамон. Для приготування кави по-кенійськи потрібно додати червоний перець, бажано кайєнський, духмяний перець, аніс, кардамон. Для приготування оригінальної кави, але з підручних спецій можна додати сіль і чорний перець.

Для приготування суахілійскої кави зі спеціями варто додати кардамон, імбир і гвоздику. Якщо Ви полюбляєте каву з коньяком, в такому випадку можете додати корицю, гвоздику або ваніль. Щоб приготувати знамениту каву по-турецьки потрібно додати корицю і шафран.

Набір приправ для ідеальної кави

Щоб підібрати правильний набір спецій для ідеальної кави потрібно вирішити який саме смак кави Ви бажаєте отримати. Для любителів солодкої кави можна придбати набір із таких спецій як кориця, ваніль, бадьян і кардамон. Вони за ароматом нагадуватимуть кондитерські вироби і чудово поєднаються з молоком у каві. Для еспресо добре підійде мускатний горіх та імбир. Щоб отримати більш оригінальний смак варто підібрати набір із таких спецій як часник, чорний та червоний перець, сіль.

Щоб Ваша кава з набором приправ вийшла дійсно ідеальною потрібно дотримуватися таких правил:

  • Якщо Ви коштуєте каву зі спеціями вперше, варто їх додавати в дуже малій кількості, щоб дійсно насолодитися напоєм;
  • Варто використовувати лише ті приправи, які подобаються Вам в інших стравах;
  • Для початку намагайтеся комбінувати спеції між собою не більше трьох найменувань;
  • Каву варто вибирати з більш нейтральним смаком і без сторонніх домішок.

Що додають до кави для аромату?

Сама по собі кава має яскраво виражений оригінальний аромат. Головне завдання вибору спецій його підкреслити і ні в якому разі не перебити його. Для отримання більш ніжного і солодкуватого аромату підійде ваніль, кориця і шафран. Для більш насиченого аромату можна використати імбир, гвоздику або мускатний горіх. А для пряного аромату підійде бадьян, кардамон, лавровий лист.

Де купити оптом приправа для кави?

Купити приправи для кави оптом в Україні можна на офіційному сайті виробника спецій ТМ Dr. Igel. Оформивши замовлення Ви зможете отримати індивідуальну скидку. Забрати своє замовлення самостійно можна у місті Києві, або оформити адресну доставку до Львова, Одеси, Дніпра, Харкова та інших міст.



ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 1000г
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 1000г
Походження сировини: Індонезія
206 ₴ 164 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 100г
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 100г
Походження сировини: Індонезія
25 ₴ 20 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 10кг
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 10кг
Походження сировини: Індонезія
1840 ₴ 1476 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 25кг
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 25кг
Походження сировини: Індонезія
4100 ₴ 3280 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 500г
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 500г
Походження сировини: Індонезія
109 ₴ 87 ₴
СКИДКА: -20%
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 5кг
Імбир мелений ТМ Dr. Igel 5кг
Походження сировини: Індонезія
970 ₴ 779 ₴
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 10 кг
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 10 кг
Походження сировини: Україна
889 ₴ 711 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 1000г
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 1000г
Походження сировини: Україна
2
99 ₴ 79 ₴
СКИДКА: -17%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 100г
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 100г
Походження сировини: Україна
1
12 ₴ 10 ₴
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 25 кг
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 25 кг
Походження сировини: Україна
1976 ₴ 1580 ₴
СКИДКА: -20%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 5 кг
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 5 кг
Походження сировини: Україна
470 ₴ 375 ₴
СКИДКА: -21%
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 500г
Ванільний цукор ТМ Dr. Igel 500г
Походження сировини: Україна
1
56 ₴ 44 ₴
СКИДКА: -20%
Кориця мелена ТМ Dr. Igel 1000г
Кориця мелена ТМ Dr. Igel 1000г
Походження сировини: Індонезія
204 ₴ 163 ₴
СКИДКА: -23%
Кориця мелена ТМ Dr. Igel 100г
Кориця мелена ТМ Dr. Igel 100г
Походження сировини: Індонезія
13 ₴ 10 ₴
СКИДКА: -20%
Кориця мелена ТМ Dr. Igel 500г
Кориця мелена ТМ Dr. Igel 500г
Походження сировини: Індонезія
109 ₴ 87 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 1000 г
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 1000 г
Походження сировини: Китай
2
183 ₴ 146 ₴
СКИДКА: -20%
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 10кг
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 10кг
Походження сировини: Китай
1646 ₴ 1315 ₴
СКИДКА: -20%
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 25кг
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 25кг
Походження сировини: Китай
3870 ₴ 3096 ₴
СКИДКА: -20%
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 500 г
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 500 г
Походження сировини: Китай
2
100 ₴ 80 ₴
СКИДКА: -20%
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 5кг
Лимонна кислота ТМ Dr. Igel 5кг
Походження сировини: Китай
870 ₴ 695 ₴
Показано від 1 до 20 з 37 (всього сторінок: 2)