Паприка копчена оптом та в роздріб

Паприка копчена оптом та в роздріб

Копчена паприка одна з популярних приправ Європи та Сходу, яка має унікальний смак. Її використовують для приготування багатьох відомих став. А головною її особливістю є те, що її неможливо нічим замінити і навіть зроби її гідного аналога, який хоча б трішки повторював її смак. В нашій країні приправа копчена паприка стала популярною відносно нещодавно, але вже встигла витіснити наші національні спеції на другий план.

Хоч паприка зараз і широко поширена по всій Європі, але довгий час про цю рослину ніхто не знав. До 16 століття паприка росла тільки в Південній Америці. Індіанці її сушили роблячи червоний порошок, яким приправляли всі свої страви. В Америці дана рослина мала назву «аги». Також паприка слугувала індіанцям в якості зброї. Вони захищаючись від ворогів кидали перемелену пекучу паприку прямо їм в очі.

До країн Європи паприка потрапила завдяки Христофору Колумбу після відкриття Нового Світу. Знаходячись в індіанському племені один із членів його екіпажу звернув увагу на те, що індійці додають до страв якийсь червоний порошок і дали йому назву «індіанська червона сіль». Повертаюсь додому Колумб взяв із собою зерна цієї рослини. Паприка чудово прижилася в Іспанії, згодом активно поширилася до інших країн Європи і сходу.

Приправа копчена паприка

Приправа копчена паприка бере свій початок саме з Іспанії, адже саме там розробили унікальну технологію її виготовлення. Після другою подорожі до Нового Світу Христофор Колумб подарував зерна паприки монахам із монастиря Гуадалупу. Монахи були вражені від смаку нового для них овочу, вони почали вирощувати самі паприку і згодом культивувати її. Саме в цьому монастирі вперше вирішили не просто висушити перець на сонці, а повісити його над багаттям. Таким чином паприка і отримала яскравий копчений післясмак.

Багато років дану приправу виготовляли тільки монахи. Вони нікому не розповідали рецепт і не допускали до її виготовлення сторонніх людей. В Америці дана приправа в оригінальному вигляді мала дуже гострий смак і була багаторічною рослиною. Але після того, як її почали вирощувати в Європі і почали культивувати паприка втратила свою гостроту і стала однорічною рослиною.

Копчена паприка стала національною приправою Іспанії, без неї не готується жодна національна страва. Після широкого поширення рецепту приготування копченої паприки по всій Іспанії він розійшовся по іншим країнам Європи. Особливої популярності він отримав в Болгарії та Угорщини, а згодом її також почали широко використовувати в США, Мексиці і Туреччині. А в 2010 році іспанську копчену паприку навіть внесли до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Дана приправа може мати різні смаки. В залежності від різновиду перцю з якого її готують вона може бути солодкою, пікантною та гострою.

У 19 столітті паприка з Болгарії потрапила до України. В нашій країні вона швидко прижилася. Її активно почали вирощувати місцеві селяни. Згодом її навіть почали імпортувати в інші країни. Також в Україні почали активно виготовляти й копчену паприку. На смак вона нічим не гірша від Іспанської. Завдяки цьому купити приправу копчена паприка в Україні можна без проблем. Виробник спецій ТМ Dr. Igel у своєму асортименті також має копчену паприку, яка виготовлена з 100 % натуральних інгредієнтів і має яскравий насичений копчений смак.

Як роблять копчену паприку?

В Іспанії рецепт приготування копченої паприки зберігається в первинному вигляді уже декілька десятиліть. Зрілі плоди паприки збираються пізньої осені. Після чого їх коптять на дубовому димі близько двох трьох тижнів. Підкопчену парку ретельно перемелюють до потрібної консистенції і відправляють порошок сушитися під прямими сонячними променями. Це ще займає декілька тижнів. Завдяки цьому смак і аромат копченої паприки стає більш інтенсивним.

Щоб прискорити її виготовлення деякі виробництва використовують швидші методи. Для цієї справи були сконструйовані сушильні машини, за допомогою яких паприка висихає за декілька хвилин. Також копчену паприку можна приготувати в домашніх умовах. Найбільш схожою за смаком вийде паприка приготована в домашній коптильні. Але вона знайдеться дома не у всіх. Щоб спростити технологію її виробництва були придумані рецепти де паприку готують за допомогою грилю, скляної банки, мультиварки, та каструлі.

Копчена паприка користь і шкода

Копчена паприка як й інші приправи має корисні властивості для організму людини. У своєму складі вона містить порівняно з іншими овочами найбільшу кількість вітаміну С. Крім цього в її складі присутні вітаміни А, вітаміни групи В, Е, К, РР. Також вона багата на такі мінерали як залізо, калій, кальцій, цинк, натрій та корисними для нашого організму ефірними маслами. Якщо приготувати копчену паприку правильно, тоді вона збереже всі свої корисні елементи.

Всі вище перераховані вітаміни та мікроелементи разом допомагають паприці позитивно впливати на організм людини, завдяки цьому:

  • Зміцнює імунітет, захищає організм людини від вірусів і бактерій;
  • Позитивно впливає на стан нігтів та волосся;
  • Покращує стан шкіри та допомагає довше залишатися молодим;
  • Захищає від появи тромбів;
  • Зміцнює кровоносну систему, та покращує роботу серця;
  • Нормалізує роботу нервової системи;
  • Зміцнює суглоби, кістки та зуби;
  • Покращує мозкову діяльність;
  • Має сильний антиоксидантний ефект, прискорює спалювання жирів;
  • Стимулює секрецію шлункового соку, покращує апетит.

Загалом копчена паприка в розумній кількості не може зашкодити нашому організму. Але ж все-таки потрібно бути обережними. Її не варто вживати у великій кількості вагітним і годуючим жінкам. Також варто зменшити кількість її вживанням людям із захворюванням шлунку. Тим хто має гастрит або виразку. У деяких випадках може викликати алергію. Але якщо Ви будете додавати лише маленьку щипочку копченої паприки до страв раз на тиждень, вона ніяк не зашкодить Вашому організму.

Використання копченої паприки

Я

кщо просту паприку широко використовують в косметології та медицині, то копчена паприка має вузький профіль. Її використовують лише в кулінарії. Але від цього вона не втрачає аж ніяк своєї популярності. Копчену паприку можна застосовувати під час приготування основних став, соусів, десертів та навіть напоїв.

Її додають як головну спецію до супу дайкон, також вона добре підкреслить смак борщу, томатного супу. В Угорщині копчену паприку обов’язково додають до гуляшу. Вона відмінно підходить до картоплі, та інших овочів, вдало підкреслить різноманіття смаків в гуляші.

Копчена паприка є основою іспанської кухні. Її додають для підсилення смаку майже у всі страви. Головною зіркою в Іспанії є чорізо, а також фует, де одним із важливих інгредієнтів є копчена паприка. Також дана приправа популярна і в Індії. Там на її основі готують різні соуси, додають до рису, а також копчена паприка є головною приправлю у приготуванні курки тандурі. В США вона використовується для приготування картоплі фрі, а також відомого у всьому світі соусу барбекю. В Китаї копчену парику використовують для приготування багатьох став. Там вважають, що вона може вилікувати людину від депресії і втоми.

Дана приправа відмінно підходить для приготування м’ясних страв. Її потрібно додавати до маринаду. Також вона добре поєднується з різними морепродуктами. Копчена паприка стане чудовою «родзинкою» у будь-якому салаті. Підходить для приготування яєчні, а також добре поєднується з різними сирами. Відмінно підходить для приготування страв із квасолі.

Копчена паприка також активно застосовується у виробництві. Її часто додають для приготування ковбасних виробів, готових соусів і маринаді. Дуже часто її використовують для приготування різноманітних снеків. Дану приправу додають у тісто для приготування різних видів хлібу. В кондитерській справі її застосовують у якості природного барвника, або щоб відтінити смак. Найчастіше копчену паприку додають до шоколадних тортів.

Як використовувати копчену паприку?

Копчена паприка має насичений димний аромат і яскравий смак. Щоб не зіпсувати страву її варто додавати в невеликій кількості. Добре свої властивості дана приправа розкриває під час термічної обробки, тому її можна додавати під час тушкування, смаження, варіння, запікання і навіть приготуванню страв на відкритому вогні.

Вона вважається універсальною приправою, тому її можна додавати до будь-яких страв. Копчена паприка добре поєднується з такими спеціями як часник, імбир, куркума, кмин, кардамон, духмяний перець, петрушка, орегано, базилік, розмарин, шафран, чебрець. Дану приправу також можна поєднувати із медом, для приготування глазурі до м’яса або риби.

Ціна на копчену паприку

Ціна на копчену паприку залежить від її якості і способу приготування. Деякі виробники, щоб виготовити копчену паприку за короткий проміжок часу і за низькою собівартістю використовують рідкий дим. В такому випадку і їх ціна на ринку буде значно нижчою від інших виробників, але така приправа може сильно зашкодити вашому організму.

Виробник спецій в Україні ТМ Dr. Igel для виготовлення копченої паприки використовує якісну сировину доставлену із Іспанії. На офіційному сайті компанії Ви зможете купити копчену паприку за ціною яка Вам найкраще підійде. Адже вона залежить від об’єму який Ви хочете придбати. На сайті представлена приправа в маленьких саше пакетах, в ПЕТ банках, а також можна замовити на вагу.

Купити оптом копчену паприку

Купити оптом копчену паприку можна в інтернет магазині спецій ТМ Dr. Igel. Замовлення доставляються до Одеси, Харкова, Львова, Дніпра, та інших міст Україні. Самостійно копчену паприку можна забрати у місті Київ.



СКИДКА: -20%
Паприка копчена ТМ Dr. Igel 1000 г
Паприка копчена ТМ Dr. Igel 1000 г
Походження сировини: Іспанія
205 ₴ 164 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Паприка копчена ТМ Dr. Igel 180г
Паприка копчена ТМ Dr. Igel 180г
Походження сировини: Іспанія
180 ₴ 150 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Паприка копчена ТМ Dr. Igel 500 г
Паприка копчена ТМ Dr. Igel 500 г
Походження сировини: Іспанія
109 ₴ 87 ₴
Показано від 1 до 3 з 3 (всього сторінок: 1)