Кухонна сіль

Кухонна сіль

У світі існує один інгредієнт, який без виключення використовується в усіх кухнях світу. Цим інгредієнтом є сіль. Саме вона додає усім продуктам та готовим стравам смаку. Без використання важко уявити якими були на смак різні продукти. Адже саме за її допомогою вони розкривають всі свої властивості. Можна сказати, що саме вона є найціннішою харчовою добавкою на кухні у кожного.

В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, до солі ставляться з повагою. Вона є оберегом. За традицією завжди бажаних гостей зустрічають і з хлібом та сіллю. Така традиція збереглася з часів Київської Русі. Крім цього, про неї складено багато легенд, казок та повір'їв. Кожен українець добре знає історії про чумаків, які возили до України такий дорогоцінний продукт. Про їхню мандрівки складено багато пісень та віршів. На честь шляхів якими ходили чумаки, українці навіть дали назву галактиці «Чумацький шлях».

Історія солі

Почали додавати люди до їжі ще задовго до нашої ери. Народи які проживали біля берегів моря та океанів підсолювати їжу за допомогою водорослів та морської води. Згодом почали добувати із каменів на яких висохла морська вода й залишився білий наліт. Саме таким чином швидко почали розповсюджувати такий цінний білий порошок. Згодом навчилися навіть виварювати із води.

Такий цінний інгредієнт швидко став одним із продуктів для торгівлі. Народи, які жили на морських берегах, привозили на континент та продавали, а також обмінювати на інші продукти та речі. Такими чином були впроваджені багато нових торговельних шляхів і сіль стала цінним продуктом, яким хотіли володіти всі та ознакою багатства.

За стародавніх часів правителі багатьох міст зрозуміли, що за допомогою продажів можна не тільки керувати народом, а й добре поповнювати власні скарбниці. Утворилися великі монополії. А правителі в Стародавньому Єгипті, Китаї та Римі привласнювати усю здобуту сіль й вважалася власністю держави. Усі виручені гроші з продажу надходили до скарбниці.

Вся сіль знаходилася у державних скарбницях, звідти розділяли на потреби до різних міст, храмів, видавали в якості заробітної плати державним службовцям, робітникам та селянам. На території Європи згодом були навіть введені податки. За тих часів видобували двома способами. Випарували із соленої води або добували викопуючи рудники.

Що таке поварена сіль?

Багато хто задається питанням, що таке поварена сіль? Насправді це не якийсь різновид, а проста харчова соль, яку раніше називали повареною. Проте з часом цю назву замінили, адже вона була недостатньо коректною й не відповідала дійсності.

Харчова сіль - це харчовий продукт у вигляді кристаликів, які містять в собі хлористий натрій та невелику кількість різних мінералів. Вона має солоний смак, немає ніякого аромату. Відповідно до свого виду може відрізнятися за кольором, він може бути прозорим, білим, жовтуватим, сірим, рожевим та голубим.

За якістю кухонна сіль поділяється на різні сорти. Може бути екстра, вищого ґатунку, першого ґатунку та другого ґатунку. Може бути грубого помелу, зазвичай це морська сіль, середнього та мілкого.

На території України є великі поклади. За своєю якістю можна сказати найкраща у світі. А запаси, за сучасними підрахунками, вважаються невичерпними. Основна їх частина знаходиться на територіях Придніпровської низовини, Донецьку, Закарпатті, Прикарпатті, Криму. Найбільше в Україні кам'яногірської солі, також ще є родовища розових озер.

Види солі

Найбільш популярною вважається кам'яна сіль, але у багатьох країнах добувають і інші різновиди, вони також користуються популярністю. Їх поділяють на групи в залежності від мікроелементів, які входять до них, способом добування, та за розмірами кристалів. В залежності від мінерального складу може бути:

  • Екстра - у своєму складі майже не містити ніяких додаткових елементів. За смаком є най солонішою серед всіх інших видів, має білий колір та активно використовуються в кулінарії. Даний різновид активно добувають на територіях України.
  • Морська - вважається дуже корисною для організму, у своєму складі містить різні мікроелементи, які добре впливають на стан людини. Повністю розчиняється та добре засвоюється нашим організмом, не осідає в органах, суглобах. Добувають шляхом випаровування морської води.
  • Копчена - використовується в якості спеції в деяких стравах. Добуту сіль коптять на дереві або вуглях, в результат чого має легкий копчений ароматом та коричневий колір.
  • Йодована - Це звичайна кухонна в яку додають йод. Вважається дуже корисною для організму.
  • Гавайська - у своєму складі містить незначні вкраплення глини, може бути рожевого або коричнево-червоного кольору. У своєму складі містить велику кількість різноманітних мікроелементів. Добувають на Гавайських островах та в Каліфорнії.
  • Альпійська - багата на велику кількість калію та кальцію, вважаються найчистішою серед всіх різновидів. Зазвичай додають до різних сумішей приправ.
  • Гімалайська - за рахунок того, що до складу входить велика кількість заліза, калію має рожевий або коричневий колір. Зазвичай додають не під час приготування страви, а вже в кінці перед подачею.
  • Чорна лавова - має темно фіолетовий колір, який утворюється завдяки природним вулканічним процесам. Має легкий землянистий присмак.

Користь і шкода

Вже багато десятиліть між вченими та лікарями ведуться суперечки харчова сіль корисна чи шкідлива для організму людини. Але все ж таки у правильній кількості є необхідною для нормального функціонування організму. Підтримує водно-електролітний баланс, допомагає в проведенні нервових імпульсів та скорочень. Покращує вироблення в шлунку соляної кислоти. Приймає ключову роль у рості кісток та м'язів. Нормалізує артеріальний тиск.

Принести шкоду організму може лише в тому разі, якщо перевищувати добову норму. Надмірне вживання може привести до захворювань печінки та серця, розладів шлунку та остеохондрозу.

Використання

В кулінарії кухонну сіль використовують під час приготування майже усіх страв. Додають до перших страв, ідеально підкреслює смаком м'яса, риби та морепродуктів. Додаються під час приготування овочів, каш, круп. Нею підсилюються смак різних соусів, салатів. Додають під час консервації різних продуктів. А також активно використовується під час виробництва харчових продуктів.

Невелику щіпочку солі завжди додають під час приготування тіста. Крім цього вона активно використовується в кондитерській справі. З її використанням готують популярну начинку, таку як солона карамель. Добре поєднуються і з чорним шоколадом.

Ціна харчової солі

Вартість харчової солі повністю залежить від виробника та ґатунку. Ціна харчової солі екстра може бути набагато більшою ніж ціна повареної солі першого чи другого ґатунку. Виробник спецій ТМ Dr. Igel у своєму асортименті має кухонну сіль різного виду. Ціна на неї може відрізнятися, в залежності від об'єму, який Ви хочете придбати. Найвигідніша може бути ціна за 1 кг кухонної солі.

Де купити поварена сіль?

Купити харчову сіль можна в інтернет-магазині ТМ Dr. Igel. Компанія пропонує товар гарної якості та за приємними цінами. Купуючи поварену сіль від ТМ Dr. Igel Ви отримуєте продукти гарної якості та вищого ґатунку. Купивши сіль кухонну в нашому інтернет-магазині, Ви зможете оформити доставку в будь-яке місто України або забрати самостійно в місті Києві.

Сіль харчова оптом

Сіль харчова оптом продається не у всіх магазинах нашої країни. Зазвичай знайти великий об'єм досить складно. Виробник спецій ТМ Dr. Igel пропонує придбати кухонну сіль за оптовими цінами у великому об'ємі. Гарантуємо оптовим покупцям індивідуальну систему знижок та бонусів.



ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -19%
Сіль екстра кухонна виварювальна ТМ Dr. Igel 500г (банка)
Сіль екстра кухонна виварювальна ТМ Dr. Igel 500г (банка)
Походження сировини: Україна
52 ₴ 42 ₴
ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -20%
Сіль йодована екстра кухонна виварювальна. ТМ Dr. Igel 500г (банка)
Сіль йодована екстра кухонна виварювальна. ТМ Dr. Igel 500г (банка)
Походження сировини: Україна
56 ₴ 45 ₴
Показано від 1 до 2 з 2 (всього сторінок: 1)