Фруктоза

Фруктоза

Солодощі займають велику частину харчового раціону кожної людини. Ми настільки вже звикли до солодкої їжі, що дуже важко відмовитися від неї. Дозволити собі щось солоденьке можуть навіть люди які ретельно слідкують за своїм харчуванням, займаються спортом. Тому гостро стоїть питання, як можна їсти солодке страви, щоб воно не несло великої шкоди для організму. Саме для цього у світі виготовляється фруктоза. Вона є чудовою альтернативою добре відомій глюкозі.

Фруктоза являється речовиною, яку не потрібно було вигадувати. Люди ще із самого початку вживали її кожного дня, адже воно у природному стані знаходиться у фруктах, овочах. Але на промисловому рівні почали масово виготовляти зовсім нещодавно. Вперше вдалося отримати під час хімічних досліджень французьким хіміком Дюбренфо у 1847 році. Під час проведення дослідів над порівняння бродіння різних речовин за допомогою цукру. Він звернув увагу на те, що у молоці під час бродіння з'явився цукор який не був схожий на глюкозу. Саме це стало першим хімічним підтвердженням наявності фруктози.

У 1861 році його дослідження продовжив російський хімік Бутлеров. Він за допомогою експериментів остаточно вивів хімічну формулу фруктози. Після даних досліджень таку альтернативу цукру почали виготовляти на виробництвах для масового використання. На сьогодні найбільша кількість таких підприємств знаходяться в Китаї та Європі.

Фруктоза

Фруктоза - це моносахарид, який міститься у фруктах, овочах та меді. Має маленьку кристалічну форму, немає ніякого кольору, добре розчиняється у воді. Найбільшу кількість у своєму складі мають такі фрукти, як банан, яблуко, апельсин, персик, груші та чорнослив. У складі меду її понад 80%. Крім цього вона навіть входить до складу простого цукру.

За своїми смаковими властивостями має набагато солодший смак ніж простий цукор, тому додавати до їжі потрібно в набагато в меншій кількості. Кристалики фруктози не мають абсолютно ніякого аромату. Під час приготування страви вона зовсім не змінює свого смаку.

Виготовляти у масштабних кількостях із фруктів або овочів не економічно. То на сьогодні найбільшу кількість виготовляють із кукурудзяного крохмалю. Такий спосіб був придуманий у 1966 році. У 1990-х роках у виробництво запровадили виготовлення фруктози із інсуліну, який є результатом переробки цикорію. Крім цього досить популярним є спосіб виготовлення із сахарози. У готовому вигляді на полицях в магазинах продають у вигляді маленьких кристаликів схожих на мілко перемелений цукор, або у вигляді таблеток.

Користь та шкода для організму людини

На відміну від цукру фруктоза набагато корисніша для організму людини. Містить складі елементи необхідно для отримання енергії організму та нормального функціонування протягом дня. Завдяки своїй низькій калорійності легко засвоюється організмом. Допомагає знизити почуття холоду. Під час фізичних навантажень та розумової діяльності додає тонусу та енергії.

Запобігає застою вуглеводів у клітинах, допомагає організму швидше їх розщеплювати. Варто вживати людям у яких проблеми із обміном вуглеводів. Можна вживати під час дотримання різноманітних дієт. Лікарі дієтологи вважають те, що корисною нормою на день є 40 грамів.

Фруктозу можна використовувати для дитячого харчування. У дитячому раціоні вона зменшує ризик появі карієсу. Не дає великого навантаження на печінку, нирки та на травну систему. Запобігає збільшенню рівня глюкози в крові.

Але не дивлячись на велику кількість позитивних властивостей для організму людини, не варто вживати у великій кількості. Потрібно дотримуватися норми. Через велику кількість може стати причиною набору ваги. Крім цього заборонено додавати до їжі людям які страждають на ожиріння.

Калорійність і харчова цінність

Фруктоза на 100 г продукту має 399 ккал, з яких харчова цінність складає:

  • Білки - 0 грамів;
  • Жири - 0 грамів;
  • Вуглеводи - 99,8 грамів.

Фруктоза для діабетиків

Завдяки низькому глікемічному індексу фруктозу можна вживати людям з першими та другими типами діабету. За допомогою її використання людям із даним захворюванням не потрібно кардинально змінювати свій раціон, але слід ретельно слідкувати за кількістю вживаних продуктів. Щоб перетравити фруктозу організму потрібно витратити у 5 разів менше інсуліну чим для простого цукру. Після масового виробництва фруктози на полицях магазину з'явилася велика лінійка різноманітних продуктів для діабетиків.

Використання в кулінарії

В кулінарії використовують в якості підсолоджувача. Можна додавати під час приготування різноманітних молочних виробів. Також входь до складу багатьох солодких напоїв. Ідеально підходить для приготування різноманітних цукерок, добре поєднується із шоколадом. Можна додавати до тіста під час приготування випічки. Добре підсилює смак фруктів, саме тому можна додавати до фруктових салатів або під час приготування варення. Використовується під час консервування овочів.

Яка ціна фруктози?

Ціна фруктози в Україні залежить від виробника та від способу її добування. На ринку представлені пропозиції із помірною ціною або навіть дуже дорогою. Щоб отримати продукт гарної якості не обов'язково купувати фруктозу за ціною найдорожчою на ринку. Виробник спецій ТМ Dr. Igel пропонує у своєму асортименті фруктозу за приємною вартістю.

Де купити фруктозу?

Багато українців задаються питаннями де купити фруктозу із якісної сировини? Виробник спецій ТМ Dr. Igel пропонує фруктозу власного виробництва відмінної якості. Купити фруктозу від ТМ Dr. Igel можна з інтернет-магазині компанії. Замовлення доставляються по всій території України, а щоб купити фруктозу в Києві достатньо під час оформлення замовлення вибрати самовивіз із офісу.

Фруктоза оптом

Купити фруктозу оптом також можна від ТМ Dr. Igel. Компанія розробила відмінну систему оптових продажів, за якою Ви отримуєте товар за зниженою ціною та індивідуальну систему знижок та бонусів для постійних оптових клієнтів.



ТОП ПРОДАЖІВ!
СКИДКА: -17%
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г
Походження сировини: Китай
8
54 ₴ 45 ₴
СКИДКА: -10%
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г упаковка 18 шт
Фруктоза ТМ Dr. Igel 200г упаковка 18 шт
Походження сировини: Китай
800 ₴ 720 ₴
Показано від 1 до 2 з 2 (всього сторінок: 1)